Według planów ks. proboszcza i Rady Parafialnej pamiątką Jubileuszu Roku 2000 miał być generalny remont wnętrza kościoła. Prace te ze względów ekonomicznych parafia mogła podjąć jednak dopiero w roku 2001.

Prac renowacyjnych podjęła się firma pana Daniela Nowackiego. Prace rozpoczęły się wiosną 2001 r. od badań ścian kościoła, w wyniku których odkryto oryginalną secesyjną polichromię kościoła. Postanowiono ją odtworzyć. Koszty prac wyznaczonych na przynajmniej rok okazały się dość wysokie. Z pomocą przyszli miejscowi parafianie, z których większość to renciści i emeryci. To tylko dzięki ich ofiarności można było wyremontować kościół. Miesięcznie koszty remontu wynosiły ok. 35 tysięcy zł. Parafia nie otrzymała z zewnątrz żadnej pomocy. Utarło się przekonanie, że remont kościoła powiódł się dzięki cudownemu wstawiennictwu św. Jacka. źródło tutaj

Ps. Nasz portal zbiera informacje o tym, jak gdzie indziej działa św. Jacek i sam jest pełen opisów przykładów jego wstawiennictwa opisanych w licznych artykułach na ten temat.