Nasz portal jako jeden z patronów medialnych informuje i serdecznie zaprasza w imieniu organizatorów na XV Międzydiecezjalny Turniej Piłkarski o Puchar św. Jacka, który odbędzie się w środę 12 czerwca 2024 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzelcach Opolskich (ul. Strzelców Bytomskich 2a).

Relacje z poprzednich turniejów, których byliśmy również patronem wyszukasz po wpisaniu w wyszukiwarkę strony słowa turniej.

W tym roku odbywał się będzie pod hasłem „UEFA EURO 2024” w 2 kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe (grają o oddzielne 2 puchary). Szczegółowy regulamin Turnieju pdf tutaj.

Turniej będzie miał charakter regionalno - integracyjny, będzie odbywał się równolegle na czterech boiskach trawiastych. Chcemy, by docelowo wzięło w nim udział 24 szkół (12 podstawowych i 12 ponadpodstawowych) z metropolii Górnośląskiej, grających w zespołach 7-osobowych (+3 rezerwowych), występujące jako reprezentacje państw występujących w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w Niemczech. Mecze trwać będą po 16 min. (2x8 min.)

Jak co roku z ramienia organizatorów CKZIU w Strzelcach Opolskich organizator zwraca się z prośbą o patronat finansowy tego przedsięwzięcia.

Turniej jest finansowany ze środków własnych szkoły oraz pochodzących ze sponsoringu. Wsparcie finansowe w całości przeznaczone będzie  na zakup nagród dla uczestników w postaci: 24 pamiątkowych pucharów św. Jacka, 6 statuetek dla najlepszych zawodników, 35 piłek do gry dla każdej drużyny, 300 medali dla wszystkich uczestników oraz innych nagród rzeczowych (koszulek, autografów piłkarzy) – całkowity koszt to ok. 15 tys. zł.
W załączeniu przesyłam linki z ubiegłorocznego Turnieju św. Jacka:

 https://www.jacek.iq.pl/nowiny/1033-relacja-z-miedzydiecezjalnyego-turnieju-o-puchar-sw-jacka-2023

https://opole.tvp.pl/70724160/o-puchar-sw-jacka-zawody-dla-dzieci-z-opolszczyzny-i-slaska

https://opole.gosc.pl/doc/8352800.Arsenal-Barcelona-i-Union-Berlin-zwyciezcami-Pucharu-sw-Jacka

https://gliwice.gosc.pl/gal/pokaz/8352615.XIV-Turniej-o-Puchar-sw-Jacka/5

https://doxa.fm/aktualnosci/region/pilkarskie-rozgrywki-pod-czujnym-okiem-sw-jacka/

https://radio.opole.pl/102,716970,kolejny-turniej-o-puchar-sw-jacka-w-strzelcach-o

https://elektryk.opole.pl/aktualno%C5%9Bci/670-xiv-mi%C4%99dzydiecezjalny-turniej-pi%C5%82karski-o-puchar-%C5%9Bw-jacka.html


plakat2024