W roku Jubileuszu 800.lecia przybycia św. Jacka do Polski, rozpoczynającego się po Kapitule Generalnej Prowincji Polskiej Ojców Dominikanów, dla uczczenia tego Jubileuszu udostępniamy scenariusz reżyserski sztuki teatralnej pt: Pieśń do św. Jacka, Autorką jest Pani prof. dr hab. Katarzyna Parzych Blakiewicz. Opublikowano za zgodą Pani Profesor. PDF pobierz tutaj

Polecamy tę sztukę młodzieży zainteresowanej  współczesną interpretacją Jackowego dzieła. Szczególnie liczymy na tych, którzy powołali św. Jacka na patrona młodzieży w III tysiącleciu na Lednicy  roku  2007( czytaj o tym tutaj i więcej po wpisaniu słowa Lednica). Teraz, gdy minęło 14 lat, natchnieni wówczas Jackowym duchem mogą wziąć się  za insenizację np. w parafiach i szkołach. W scenariuszu są zawarte: teksty, obsada aktorska, dekoracje, kostiumy, charakteryzacja, nuty, ruch sceniczny.
Dominikanom, rozesłanym w świat po Kapitule Generalnej, również polecamy ten materiał i uzupełniamy o podręcznik do katechezy o św. Jacku, który opublikowaliśmy wcześniej patrz tutaj.
Dziękujemy Pani Profesor za dar.
Św. Jacku Prowadź!
"Enter"