Księgarnia św. Jacka

W tym miejscu publikujemy informacje o książkach na temat św. Jacka, dostępnych w wydawnictwie Księgarnia św. Jacka w Katowicach oraz inne dostępne na rynku wydawniczym pozycje. Ten link zaprowadzi cię do naszych źródeł o św. Jacku (tutaj)

w 2023 roku w języku ukraińskim ukazała się moja książka pt: "Святий Гіацинт"  (більше, ніж молитовник). Wersja w języku polskim nosi tytuł  " Święty Jacek". (polskie wydanie czytaj tutaj). Wydanie ukraińskie, przesunęło się w czasie przez pandemię i wojnę.  Prezentacja ukraińskiej okładki poniżej.
Dziękuję ks. Mariuszowi Krawcowi SSP, dyrektorowi ukraińskiego Wydawnictwa Świętego Pawła za motywowanie mnie do jej napisania i doprowadzenie do wydania polskiego i ukraińskiego

 
Gość Gdański jako dodatek do wydania ogólnopolskiego tygodnika Gość Niedzielny  wydanie z dn. 16 sierpnia 2020 nr 33 zamieścił wywiad ze mną pt. "Skuteczny święty ". Dziękuje bardzo redakcji za publikację  a szczególnie pani redaktor Justynie Liptak za rozmowę i opracowanie tekstu. Był to specjalny artykuł na Jackowe święto w dn. 17 sierpnia.
Link do oryginału tutaj

O. Fabian Birkowski OP – nadworny kaznodzieja Zygmunta III, uznany za pierwszego po Skardze mówcę Sarmacji. Za jego życia dokonała się kanonizacja św. Jacka .
Autor wydobywa rycerski etos św. Jacka i jego naukę o żołnierskiej służbie Bogu i ojczyźnie. Tekst wydany po łacinie i po polsku w przekładzie Beaty Gaj. Wstęp: artykułem pt. „Święty Jacek Odrowąż- Patron Królestwa Polskiego”- Marii Rowińskiej Szczepaniak.

Czytaj więcej: Mowy Kościelne Fabiana...

To książka napisana przeze mnie, na zamówienie  "Wydawnictwa Edycja św. Pawła". Zawiera modlitwy i nabożeństwa do św. Jacka, jak również krótką biografię świętego a zwłaszcza opis jego kultu w kraju i na świecie. Książeczkę wydano w cyklu "Skuteczni Święci" jest do nabycia (tutaj).
Obraz na okładce: Św.Jacek -  malarz: Juan Bautista Maino obraz z  kościoła pw. św. Piotra w Toledo więcej (tutaj) Obraz jest własnością UCLM czyli Universidad de Castilla-La Mancha.
Czytaj więcej: Święty Jacek. Skuteczny święty....

Elżbieta Wiater autorka bestsellera pt. "Wierny Pies Pański. Biografia św. Jacka Odrowąża" (czytaj o książce tutaj)  opowiada w filmie opublikowanym na Facebooku historię życia świętego, przygotowując nas do Jubileuszu 800. - rocznicy przybycia Dominikanów do Polski ( zwiastun tutaj )

Poradnik dydaktyczny wydany przez Publiczną Szkołę Podstawową Staniszcze Małe -Spórok im. św. Jacka. Opole 2018r
Red. Józef Szewczyk przy współpracy Marii Kałużny, Wandy Piętki i Kariny Włodarczyk.

 

Czytaj więcej: Odkrywamy, rozważamy i wdrażamy w...